Skip to content

BİGBAG, FIBC VE JUMBO BAG NEDİR ?

FIBC’nin kelime anlamı olarak; Esnek Ara Dökme Konteyner, Büyük-orta hacimli dökme yüklerin taşınması için esnek çözümler olarak tercüme edilebilir, aynı anlama gelir. Bu tanım bile kuru ve dökme yük taşımacılığına yönelik olarak yola çıktığımız her türlü ihtiyacımızı karşılayabilecek bir ürünle karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz. Big bag kullanımı, sağladığı avantajlardan dolayı kuru dökme yük taşımacılığı, depolama ve stoklamada kullanımı her geçen gün daha yoğun bir şekilde artmaktadır. Özellikle hızlı yükleme ve boşaltma süresi uygun imkanlar sağlar. Düşük işçilik maliyeti nedeniyle gereken konteyner ve kamyon yükleri için istiflenebilen 1000 kg ila 2500 kg taşıma kapasitesi, big bag’i diğer taşıma alternatiflerine göre daha ucuz ve en mantıklı seçenek haline getirmektedir.

Genel olarak bigbag özellikleri:


1- Bigbag’lerin doldurma-boşaltma çeşitleri

Bigbags, doldurma ve boşaltma için farklı seçenekler sunar. Doldurmak için; üstü açık, baca, etek, flap seçenekleri bulunmaktadır. Alttan boşaltmak için; baca seçeneği var. Tüm bu seçenekler kolay doldurma ve boşaltma imkanı sunar. Müşteri ile mutabık kaldığımız ve taahhüt ettiğimiz ürün, hem üretim planlamasında hem de testlerde riskli görülmesi halinde, herhangi bir ekstra ücret veya yeni fiyat olmaksızın daha yüksek standartlara göre üretilmektedir. Kalite kontrol, bizim kalıcı hedefimizdir.

2- Bigbag Çeşitleri

Bigbag’ler, farklı bigbag türleri ile tüm ihtiyaçlara uygun seçenekler sunulmaktadır; – Standart bigbag, – Q-Bag (Baffle Bag), – Cross Corner, – Konteyner Poşetleri – Sling Bag

3- Taşıma Kapasitesi

Taşıma sırasında kullanılan 500 kg ile 2500 kg arası bigbagler tüm beklenti ve ihtiyaçları karşılar.

4- Depolama – Kolay istiflenebilir

Bigbag’ler istiflenebilir özelliktedir, bu nedenle daha alçak bir yere ihtiyaç duyulduğu için depolama ve depolama için avantaj sağlar.

5- Geri Dönüşüm Avantajı

Bigbag’ler çoklu kullanım nedeniyle ekolojik çevreye yardımcı olur ve malzemeleri (PP, PE) geri dönüşüme uygundur.

6- Etiket

Bigbag’lerin aşağıdaki detayları içeren bir etiketi vardır; – Üretici adı, – Güvenli Çalışma Yükü (SWL.) – Güvenlik Faktörü (SF), – Test Standartları (Genel olarak, FIBCA), – Test Sertifika numarası, – Tarih “Sertifikanın düzenlendiği kurum adı (Labordata)” – Üretim tarihi – Taşıma ve istifleme şekilleri (Doğru ve Yanlış koşullar) bigbag’lerdeki tüm etiketler için gerekli bilgilerdir.

Firmamız tarafından üretilen bigbag’ler her zaman beklenti standartlarını karşılar, nakliye riskleri azalır, bigbag kullanımı da müşterilerimize rahatlık sağlar ve tedirginliği önler.

Bigbaglerimiz hijyenik bir ortamda üretilmekte, gıda ürünleri dahil tüm ürünlerin çok temiz taşınmasını sağlamaktadır.

EnglishTurkish